č. 19 - Mgr. Ondřej Sikora, Ph.D.

Ondřej Sikora
41 let, narozen v Šumerku

Po maturitě na Obchodní akademii v Šumperku studoval filozofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a anglický jazyk na Pedagogické fakultě tamtéž. Následně dokončil doktorandské studium na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Je ženatý a má tři děti, dlouhodobě se zajímá o problematiku manželského a rodinného života, aktivně spolupracuje s organizací "YMCA setkání", pořádající mj. Manželská setkání. V Zábřeze spoluorganizuje Manželské večery, spolu s manželkou Monikou.

Je členem občanského sdružení "Rodina v akci", která si klade za cíl
vytvářet programy na upevňování manželských a rodinných vztahů. Jeho dalším zájmem je mužská spiritualita, několik let je aktivní jako animátor místního společenství chlapů, pořádá zážitkové víkendy pro otce s dětmi.

Mezi jeho záliby patří vytrvalostní běh (maraton: 3:09:39) a kvalitní četba.